Újabb sportsiker

Újabb sportsikert könyvelhet el a JAG!
2019. szeptember 5-i hír szerint a 2018-19 tanév diákolimpiai pontverseny középiskolai kategóriájában a József Attila Gimnázium első helyezést ért el. Ez azt jelenti, hogy az elmúlt tanév során a városban a középiskolák számára rendezett sportversenyeken az eredmények és a résztvevő diákok száma alapján a József Attila Gimnázium bizonyult a legjobbnak.
Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak. Erre a tanévre is kívánunk további szép sikereket, hajrá JAG!

Német nyelvi vetélkedő

Intézményünk német nyelvi vetélkedőt hirdet az általános iskolában tanuló diákok számára. A versenykiírás és az első forduló feladatlapja az alábbi linkekre kattintva letölthető: Versenykiírás Az I. forduló feladatlapja Az I. forduló eredménye:

Név      I.     II.     III.     IV.     V.     VI.    VII.    VIII.     IX.    X.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p
 Vasvár
Mede Csenger  28p
Németh Flávió   32p
Győri Kristóf   32p
Magyar Zétény   32p
Varga-Seres Zsófia   31p
Illés Levente  26p
Varga Márk  10p
Zsombor  32p
Fröhling Maja   32p
Havasi Virág   31p

A II. forduló eredményei (az eddig beérkezett feladatlapok alapján)

Név I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. össz.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p 26p
Vasvár
Mede Csenger  28p
Németh Flávió   32p   22p
Győri Kristóf   32p   23p
Magyar Zétény   32p   23p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p
Illés Levente  26p   22p
Varga Márk  10p   20p
Fükő Zsombor  32p   29p
Fröhling Maja   32p   30p
Havasi Virág   31p
Szokolai Inez   22p   12p

A harmadik forduló eredménye:

Név      I.     II.     III.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p   26p  60p
 Vasvár
Mede Csenger Tamás  28p    0p  54p
Németh Flávió   32p   22p  55p
Győri Kristóf   32p   23p  41p
Magyar Zétény   32p   23p  49p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p  43p
Illés Levente  26p   22p  42p
Varga Márk  10p   20p  36p
 Fükő Zsombor  32p   29p  55p
Fröhling Maja   32p   30p  60p
Havasi Virág   31p    0p  48p
Szokolai Inez   22p   12p  54p

A IV. forduló eredménye:

Név      I.     II.     III.     IV.     V.     VI.    VII.    VIII.  össz.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p   26p  60p   59p
 Vasvár
Mede Csenger Tamás  28p    0p  54p  53p
Németh Flávió   32p   22p  55p   51p
Győri Kristóf   32p   23p  41p
Magyar Zétény   32p   23p  49p  53p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p  43p  18p
Illés Levente  26p   22p  42p  49p
Varga Márk  10p   20p  36p
 Fükő Zsombor  32p   29p  55p  58p
Fröhling Maja   32p   30p  60p  58p
Havasi Virág   31p    0p  48p  53p
Szokolai Inez   22p   12p  54p  56p

Az V. forduló eredménye

Név      I.     II.     III.     IV.     V.     VI.    VII.    VIII.  össz.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p   26p  60p   59p   41p
 Vasvár
Mede Csenger Tamás  28p    0p  54p  53p
Németh Flávió   32p   22p  55p   51p
Győri Kristóf   32p   23p  41p   28p
Magyar Zétény   32p   23p  49p  53p  39p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p  43p  18p  34p
Illés Levente  26p   22p  42p  49p  34p
Varga Márk  10p   20p  36p  24p
 Fükő Zsombor  32p   29p  55p  58p  36p
Fröhling Maja   32p   30p  60p  58p  31p
Havasi Virág   31p    0p  48p  53p
Szokolai Inez   22p   12p  54p  56p

 

A VI. forduló eredménye

Név      I.     II.     III.     IV.     V.     VI.    VII. Össz.
Borsodbóta
Gulyás Réka   36p   26p  60p   59p   41p  48p
 Vasvár
Mede Csenger Tamás  28p    0p  54p  53p   0p  37p
Németh Flávió   32p   22p  55p   51p   0p  0p
Győri Kristóf   32p   23p  41p   0p   28p  0p
Magyar Zétény   32p   23p  49p  53p  39p  41p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p  43p  18p  34p  42p
Illés Levente  26p   22p  42p  49p  34p  0p
Varga Márk  10p   20p  36p   0p  24p  0p
 Fükő Zsombor  32p   29p  55p  58p  36p  30p
Fröhling Maja   32p   30p  60p  58p  31p  47p
Havasi Virág   31p    0p  48p  53p   0p  43p
Szokolai Inez   22p   12p  54p  56p  0p  46p

A verseny végeredménye

Név      I.     II.     III.     IV.     V.     VI.    VII. Össz.
Borsodbóta                
Gulyás Réka   36p   26p  60p   59p   41p  48p   61p 331p
 Vasvár                
Mede Csenger Tamás  28p    0p  54p  53p   0p  37p   29p 201p
Németh Flávió   32p   22p  55p   51p   0p  0p   0p 160p
Győri Kristóf   32p   23p  41p   0p   28p  0p   0p 124p
Magyar Zétény   32p   23p  49p  53p  39p  41p   29p 266p
Varga-Seres Zsófia   31p   22p  43p  18p  34p  42p  27p 217p
Illés Levente  26p   22p  42p  49p  34p  32p   41p 246p
Varga Márk  10p   20p  36p   0p  24p  0p   0p  90p
 Fükő Zsombor  32p   29p  55p  58p  36p  30p  36p 276p
Fröhling Maja   32p   30p  60p  58p  31p  47p  47p 305p
Havasi Virág   31p    0p  48p  53p   0p  43p   38p 213p
Szokolai Inez   22p   12p  54p  56p  0p  46p   37p 227p
                 

Lezajlott a természettudományos vetélkedő döntője

2018. február 28-án tartottuk meg az az ózdi járás általános iskolásainak meghirdetett Természettudományos Vetélkedő döntőjét gimnáziumunkban. Az első félévben indult vetélkedőre 14 csapat jelentkezett a 2. forduló után 2-2 csapat jutott a döntőbe a borsodnádasdi Móra Ferenc Általános Iskolából és az ózdi Bolyki Tamás Általános Iskolából.

A döntőt iskolánk természettudományos Laboratóriumában (JAGLaB) tartottuk, ahol  9 feladatban mérkőztek meg a csapatok: főleg a biológia és a kémia témaköréből, teát is kellett kóstolniuk,de iskolánk névadójának egy versét is elemezték „biológus szemmel” (József Attila: Nyár).

Végül a bő 1 órás versenyt a Móra Ferenc Általános Iskola 1. csapata nyerte meg (tagjai: Jakab Janka, Mátyás Fanni, Molnár Sára)

Vetélkedőt jövőre is tartunk, az 5. és 6. osztályosok részére. A JAGLaB addig is várja a térség általános iskolás diákjait,

Vasas Attila

Újabb sportsiker

Szőcs Anett 9. F osztályos tanuló a súlyemelés korcsoportos diákolimpia országos döntőjében a III. helyen végzett. Gratulálunk az elért erdményhez!

 

 

Újabb sportsikerek

2017. március 25-én rendezték meg a Tavaszi Tisza Kupa 2017 fekvenyomó, erőemelő, testépítő, fitness területi bajnokságot, ahol az OFTSE Ózdi Funkcionális Training Sport Egyesület csapatának tagjaként iskolánk tanulói is versenyeztek.

Az erőemelők között junior kategóriában Budai Kristóf 11. F osztályos tanuló I. helyezést ért el, míg ífjúsági kategóriában a IV. helyen végzett. Gratulálunk Kristófnak és a csapat valamennyi tagjának.

Az elért eredmények:

Váradi Marci Fekvenyomás -65kg súlycsoportban 5.hely Erőemelés -65kg súlycsoportban 1.hely

Richárd Varjas Fekvenyomás -59kg súlycsoportban 1.hely

Bodnár Attila Fekvenyomás -83kg úlycsoportban 5.hely Erőemelés -83kg súlycsoportban 4.hely

Gyuricska István Fekvenyomás ifjúsági korcsoport 2.hely Erőemelés -74kg súlycsoportban 1.hely ifjúsági korcsoport 1.hely

Budai Kristóf Fekvenyomás -83kg súlycsoportban 4.hely Erőemelés -83kg súlycsoportban 1.hely